2432/6
“4de Udskrivningskreds og Mønstringskontor”. Ovalt emaljeskilt af metal. København. 19. årh. 60×44.
Proveniens: Hidrørende emaljeskilt har hængt i Riddehuset, Aarhus.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust. Reparationer og afskalninger/afslag.
Vurdering