2432/​6

“4de Udskrivningskreds og Mønstringskontor”. Ovalt emaljeskilt af metal. København. 19. årh. 60×44.

Proveniens: Hidrørende emaljeskilt har hængt i Riddehuset, Aarhus.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rust. Reparationer og afskalninger/afslag.

I Aarhus
Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?