2446/1254
E. Pinteaux
Kuffert af mørkt læder med gyldne beslag, kort hank og et rum med to lommer, justerbare stropper og læderfor. Etui af stof medfølger. H. 17 x B. 57 x D. 36 cm. (2)
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Fremstår med ridser og mærker på læder udvendigt samt slitage indeni. Etui fremstår med huller og enkelte ødelagte knapper. Alle mål er cirkamål.
Vurdering