1935/​1694

Fransk bordur i form af lyre af forgyldt bronze, messingblek og porcelæn dekoreret i 'Bleu de Roi' og guld i Sévres stil, skive af hvid emalje. 20. årh. H. 48. B. 20.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Varia, 29. august 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK