2034/1
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
Gårdparti med hundehvalpe, der iagttager en høne med kyllinger. Sign. Simon Simonsen 1918. Olie på lærred. 54×70.
Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag