2422/845
Ubekendt design
Daybed/bænk med ben af stål, ramme af bejdset mahogni. Hynde betrukket med patineret, dybthæftet, brunt skind. H. 40. L. 198. B. 50.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Overfladiske krakeleringer. Skind mindre pletter.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud