1319/​772

Nils Thorsson, Niels Refsgaard m.fl. (f. Eslöv 1898, d. 1975)

“Marselis”. Vase af brun fajance, rund vase og fad af stentøj samt vase med tynd munding og gul glasur. Stemplet monogram NF, Refsgaard Danmark og Saxbo. H. 4,8–20. Diam. 11–25. (4)

Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 7. maj 2013

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK