1708/1742
Manglebræt af delvis bemalt træ prydet med karvesnit, greb i form af en hest, antagelig Norge. Dateret 1807. L. 59 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud