Johannes Hedegaard (f. Helsingør 1915, d. 1999)
“Pandora”. Figur af chamotte, delvist dekoreret med turkisblå samt blåsort glasur. Tryksign. Johannes Hedegaard , 21639. Kgl. P. H. 52.
Nogle minimale overfladeridser og gmærker. Mindre afslag på ene ben (se foto).
Moderne kunst og design, 19. marts 2019
19 bud