1825/​1630

Thailandsk buddha hoved af sandsten, Sukhothai stil, Ayutthaya periode 18. årh. H. 35/57 cm.

Monteret på base af træ.

Afsalg og mangler.

Varia, 21. juni 2018

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK