1825/1630
Thailandsk buddha hoved af sandsten, Sukhothai stil, Ayutthaya periode 18. årh. H. 35/57 cm.
Monteret på base af træ.
Afsalg og mangler.
Varia, 21. juni 2018
Vurdering
Hammerslag