12004/111
Aage Birck (f. Gentofte 1941)
Lågskål af chamotte stentøj, dekoreret med spættet lys glasur med brunlig islæt. Sign. Birck 83. H. 15. Diam. 22. NB. Tekst ændret d. 22/1.
Bambuspinde i hver side mangler.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag