2433/14
Rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med fem skuffer. 18. årh.s midte. H. 119. B. 123. D. 66.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Finérreparationer.
Vurdering