2437/260
Hans Kruuse (f. Odense 1893, d. Frederiksberg 1964)
Ved Holmens bro i København. Sign. H Kruuse. Olie på lærred. 34×43.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag