895/​49

Christen Dalsgaard (f. Skive 1824, d. Sorø 1907)

“Ung pige som tænker over et brev”. Sign. Chr. Dalsgaard Sorø 1871. Olie på lærred. 54×44.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

30.000–50.000 kr.

Hammerslag

22.000 kr.