Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Komposition fra Ars-mappen. Sign. Asger Jorn 45. Litografi i s/h med akvarel håndkolorering. Lysmål 34×47.
Litterature: van de Loo nr. 85.
Original stand. Papiret er gulnet med små syrepletter/misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 20. august 2019