Ubekendt maler, 18. årh.
Et interiør med en ældre mand og en ung kvinde ved et bord. Utydelig sign. Olie på lærred monteret på lærred. 37×32.
Retoucheringer, krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Mærke langs blændrammens venstre kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024