2412/949
Per Arnoldi (f. København 1941)
“Arnoldi”. Bordlampe af blåt glas med påtrykte polykrome motiver i form af skyer og stjerner. Stemplet Arnoldi, sign. HG5 No. 1651–3000. Udført hos Holmegaard. H. ekskl. fatning 30,5. H. inkl. skærm 61.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnet skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud