Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Derriere le miroir”. Usign. To tidsskriftsmapper med litografiske kompositioner. Udgivet af Galerie Maeght, Paris. Bladstørrelse 38,5×28. (2)
Let slid. Mindre håndteringsmærker. Ene eksempler med lettere gulnede kanter på cover.
801465 |