Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Marine med sejlskibe og både på et solglimtende hav. Sign. Chr. Mølsted 83. Olie på lærred. 23×34.
Enkelte minimale afskalninger. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
34 bud