2125/40
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
Parti fra Capri med tre kvinder. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen, Capri 1886. Olie på lærred. 43×34,5.
Retoucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud