1439/225
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
“Kristus bryder brødet”. Studie. Usigneret. Olie på lærred. 37×27.
Proveniens: Arkitekt Holger Tornøes dødsboauktion, Nellemann & Thomsen, 1968.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 22. september 2014
Vurdering
Hammerslag
20 bud