2003/901
Dansk møbeldesign
Reol af teak med overskab med skydelåger, skab med skrivepult, bag hvilken udtræksbakker og hylder, underskab med skydelåger, bag hvilke hylder. 1950–60'erne. H. 170. B. 90. D. 23/45.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Brændmærke på skriveklap ca. 30×30 mm. Afslag på bagerste højre ben. Boret hul i bunden ved skydedøre, ca. 10 mm. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud