2446/581
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
“Big Flowerpot”. Pendel med to skærme, dekoreret med sort og hvid emalje i organisk mønster. Udført hos Louis Poulsen. 1970'erne. Diam. 50.
Litteratur: Verner Panton - The collected works s. 289.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
813685 | ||
508374 | ||
812354 | ||
864665 | ||
802930 |