2446/​581

Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)

“Big Flowerpot”. Pendel med to skærme, dekoreret med sort og hvid emalje i organisk mønster. Udført hos Louis Poulsen. 1970'erne. Diam. 50.

Litteratur: Verner Panton - The collected works s. 289.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
813685 4.800 DKK
508374 4.600 DKK
812354 4.400 DKK
864665 4.200 DKK
802930 4.000 DKK