2446/600
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Langelinie”/“PH-Tallerken”. Pendel med ringskærme af kobber, hvidlakerede undersider. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 44.
Litteratur: “Tænd!”, ill. side 279–280.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.