1946/3
Seks tyske glas heraf et “Perlkelchen”, tre med graveret cuppa og tre med facetteret cuppa. 18. årh. H. 15–16 cm. (6)
Proveniens: Hotel Stadt Hamborg, senere Hotel Gråsten.
Almindelig brugsslitage. Et facetteret glas med minimalt afslag på mundrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud