2434/​57

Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå og overglasur farver med chrysanthemer, et insekt dækker en fejl i porcelænet. Omlavet til lampe. Mærket Qianlong, men senere. H.ekskl. montering 32 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

10 bud

295626 4.800 DKK
984565 4.600 DKK
295626 4.400 DKK
1135064 4.200 DKK
1024936 4.000 DKK
1135064 3.800 DKK
313670 3.600 DKK
1135064 3.400 DKK
295626 3.200 DKK
1135064 3.000 DKK