2138/917
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
Komposition. Sign. Appel, EA. Litografi i farver. Bladstørrelse 57×76.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag