2148/911
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
“President”. Justérbar bordlampe af patineret messing. Trykknapafbryder på fod. Formgivet 1930'erne. Model 6631. Udført hos Kaiser Idell. H. 47 cm.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||