2119/952
Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)
“Vinterlandskab”. Sign. I.H. 51. Olie på lærred. 50×75.
Udstillet: Charlottenborg, 1951, nr. 236.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud