Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
Selvportræt med pibe, ca. 1928–30. Sign. Freddie. Olie på lærred. 42×42.
Proveniens: Dansk privatsamling. Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, auktion 800, kat. nr. 138, København, april 2000. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020