2138/70
Leif Ragn-Jensen (f. København 1911, d. Silkeborg 1993)
Klitlandskab med en hyrde, der betragter en flok gæs i formation. Sign. Leif Ragn-Jensen 1970. Olie på lærred. 100×136.
Trykmærke. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag