Foto endnu ikke klar
893/5
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti fra Taormina med en munk, der hilser på en pige med en vandkrukke. Sign. P. Mønsted Taormina 1885. Olie på lærred. 53×44.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag