2442/713
Rolf Saenger Graae (f. 1916, d. 1996)
Tre væglamper med stel af messing. Hver med to arme med cylindriske skærme af opalglas. 1950–60'erne. H. 23. B. 34. (3)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||