2442/713
Rolf Saenger Graae (f. 1916, d. 1996)
Tre væglamper med stel af messing. Hver med to arme med cylindriske skærme af opalglas. 1950–60'erne. H. 23. B. 34. (3)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering