2419/322
Thangka dekoreret med mandala. Farvepigment på lærred. I ramme. 20. årh. 45×35.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer i Katmandu i 1978.
Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag