2310/645
Emil Nolde (f. Nolde 1867, d. Seebüll 1956)
“Segler”. Tryksign. Nolde 10. Litografi. Lysmål 33×45.
Undersøgt i ramme. Fugtskjolder. Papiret er gulnet. Insekter bag glas.
Moderne kunst og design, 7. marts 2023
Vurdering
Hammerslag