2310/​645

Emil Nolde (f. Nolde 1867, d. Seebüll 1956)

“Segler”. Tryksign. Nolde 10. Litografi. Lysmål 33×45.

Undersøgt i ramme. Fugtskjolder. Papiret er gulnet. Insekter bag glas.

Moderne kunst og design, 7. marts 2023

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag