Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Badigo”. Sign. Estève, 41/75. Litografi i farver. Lysmål 67×50.
Litteratur; Moestrups nr. 401.
Papiret er gulnet. Fugtskjolder på bagsiden; umiddelbart ikke synlige på selve trykket. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020