1647/1746
Samling Africana bestående af to rituelle dukker, to omskæringsskjolde af horn, to høvdingepiske samt rituel økse. 20. årh. L. 20–40. (7)
Let brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Varia, 24. november 2016
Vurdering
Hammerslag