1647/​1746

Samling Africana bestående af to rituelle dukker, to omskæringsskjolde af horn, to høvdingepiske samt rituel økse. 20. årh. L. 20–40. (7)

Let brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker.

Varia, 24. november 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

320 DKK

320 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK