1302/1582
Engelsk kaffekande af sterlingsølv med hank og lågknop af træ. Mappin & Webb Ltd., Sheffield 1916. Samt firkantet bakke af sølv. M.H. Wilkens & Söhne, Tyskland 20. årh. Vægt 1.243 gr. H. 20 cm. Bakke 27,5×27,5 cm. (2)
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 10. januar 2013
Vurdering
Hammerslag