1436/1684
Vilhelm Bissen (f. København 1836, d. sst. 1913)
En stående tyr. Sign. VB. Rom 1867. Skulptur af bronze, stemplet L. Rasmussen København. H. 19. L. 28.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Iring på base.
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud