2442/135
Et par gustavianske prismegirandoler af forgyldt bronze, behængt med primer, hver med prismespyd og baser af hvid marmor. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 70. Diam. 30. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
28 bud