1721/1537
Et par franske art noveau vaser af forgyldt bronze, støbte med sommerfugle, snegle og bladværk, stemplede F. Barbedeinne. 19. årh.s slutning. På baser af rødbroget marmor. H. 26 cm. (2)
Fremstår uden låg. En base repareret.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag