1946/20
Fransk vitrine af nøddetræ og mahogni, indlagt med intarsia, rigt dekoreret med lister og ornamenter af forgyldt bronze. Empireform. Ca. 1900. H. 173. B. 94. D. 39.
Brugsslitage. Falmet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag