2420/352
Signeret Keshan tæppe, Persien. Medaljondesign på blå bund. Signeret: Kashan Ataghi. 20. årh.s midte. 209×135.
Delvis rullende kanter. let slitage langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud