2031/873
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
“Dana-lampet”. Et par væglamper med beslag af messing og skærme af krystalglas. Udført hos Orrefors for Lyfa. H. 18. B. 18. (2)
Litteratur: “Hjemmets belysning”, Lyfa katalog nr. 47.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|