2139/213
Et par kinesiske skabe af rød-og sortmalet træ, låger med beslag af messing. 19. årh. H. 90. B. 130. D. 45. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalning i maling. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag