2139/​213

Et par kinesiske skabe af rød-og sortmalet træ, låger med beslag af messing. 19. årh. H. 90. B. 130. D. 45. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalning i maling. Revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK