1821/1
Knud Andreassen Baade (f. Skjold 1808, d. München 1879)
Klippeparti i månelys. Sign. K. Baade 1868. Olie på lærred. 94×131.
Krakeleringer og enkelte overfladeridser. Lærred bør strammes op. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag