1821/​1

Knud Andreassen Baade (f. Skjold 1808, d. München 1879)

Klippeparti i månelys. Sign. K. Baade 1868. Olie på lærred. 94×131.

Krakeleringer og enkelte overfladeridser. Lærred bør strammes op. Behov for rensning.

Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK