2124/950
Dansk møbeldesign
Skænk af teak. Front med fire skuffer og to jalousilåger, bag hvilke hylder. H. 79. L. 200. D. 43.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Cirkulært trykmærke/hul på top.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud