2447/​958

Rektangulært sofabord af massiv teak med opklappelige plader, samlinger af messing. Udført og mærket hos France & Daverkosen. 1950'erne. H. 55,5. L. 129,5/181. B. 56.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nogle stødmærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?